Népszerűsége máig töretlen, köszönhetően a könyvkiadóknak, akik még a mai napig rendesen kaszálnak egy ilyen ember tanaiból. Facebookon és akár máshol is futótűzként terjednek az idézetei, a népszerű közösségi oldalon a követőinek száma közel 2 millió körül van. Sokak még a mai napig isszák a szavait, és isteni bölcsességként kezelik egy olyan ember idézeteit, aki megvetette a szegényeket, drogokkal befolyásolta a követőit, szexuális visszaélései voltak, valamint megmérgezett több ezer embert.
Igaz, ez nem hoax, de pont ugyanúgy bosszant.
Osho, 1931. december 11-én látta meg a napvilágot egy indiai kis faluban, Kuchwadában. Akkor még Rajneesh Chandra Mohan Jain néven, de nevét később többször megváltoztatta. Először Bhagwan Shree Rajneesh (a bhagwan szó jelentése: áldott, ezt saját döntésből vette fel 1971-ben), majd később a mindannyiunk által ismert Osho nevet kezdte használni. És saját elmondása szerint 1953-ban érte el a megvilágosodást.
Rendkívül tehetségesen gyúrta össze a görög tanításokat, a keleti filozófiákat, sőt, még Nietzschétől is átvett elemeket, és megalkotta a saját tanait, miközben mindent megtett, hogy saját tanítványai ne tudjanak újabb vallást létrehozni az ő halála után.
Igazi pályafutása az 1960-as években kezdődött, ekkor lett első tanítványa az a Lakshmi, aki nem csak megtervezte mestere új vallásának hivatalos ruháit, hanem később népszerűsítő könyvet is írt róla. Azonban az akkoriban professzorként tanító Rajneesh-t hamarosan kitiltották az egyetemről, ugyanis napvilágra kerültek a szexuális visszaélései. Kiderült, hogy kábítószert terjesztett, valamint drogokat használt a hívei befolyásolására, valamint ezek miatt bírósági perek indultak ellene.
Emiatt kivándorolt az USÁ-ba, ahol nemes egyszerűséggel a vagina gurujának hívták. A szabad szerelem guruja lett, azt hirdette, hogy a megvilágosodást csak igazán vad szexuális kicsapongásokkal lehet elérni. Hercegek, sztárok lettek a követői, lesték minden szavát.
És most jön a személyes kedvencem: hatalmas, 100 millió dolláros vagyont halmozott fel, 93 Rolls Royce autója volt, és nyíltan megvettette a szegénységet, ami nem csoda, hiszen gyémántokkal borított aranyórák voltak karjain. És ami legfontosabb: ő tervelte ki az első és eddig egyetlen sikeres biológia támadást az Egyesült Államok ellen: több ezer ember betegedett meg amiatt, hogy hívei megfertőztek szalmonellával egy salátabár hálózatot.
A képen tisztán látszik a gyémántokkal kirakott óra
Oshot, aki akkor a Bhagwan nevet használta, letartóztatták, és 1985-ben tíz felfüggesztett börtönre és 400 ezer dollár pénzbírságra ítélték, de év végén végleg kiutasították az országból. A vádak ellene a 30 féle bizonyított bűncselekmény mellett még embercsempészet és ál-házasságkötések voltak.
Végül visszatért Indiába, de még akkor sem adta fel tanításait, és felvette az Osho nevet, a szellemi mester nevet takar a zen-buddhista tanokban. 1990. január 19-én hunyt el.